Univerzitet Privredna akademija dobio je povelju o članstvu u Međunarodnoj istraživačkoj akademiji nauka i umetnosti - MIANU

Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu postao je kolektivni član Međunarodne istraživačke akademije nauka i umetnosti – MIANU. Tim povodom u prostorijama Univerziteta organizovano je svečano uručenje povelje o članstvu u ovoj prestižnoj akademiji.

Povelju je ispred MIANU akademije uručio prof. dr Vladica Ristić, predsednik akademije, dok je ispred Univerziteta Privredna akademija povelju primio prof. dr Dragan Soleša, zamenik rektora Univerziteta.

Zamenik rektora prof. dr Dragan Soleša je prilikom uručenja povelje istakao da je naučnoistraživački rad ravnopravna delatnost sa nastavnom. „Dakle, ne samo da držimo nastavu nego se bavimo i naučnoistraživačkim radom u oblasti društvenih nauka, tehničko-tehnoloških i medicinskih nauka. Univerzitet Privredna akademija, akreditovao je naučnu delatnost upravo za navedena polja.“- naglasio je prof. dr Dragan Soleša.

Prof. dr Vladica Ristić, predsednik Međunarodne istraživačke akademije nauka i umetnosti – MIANU prilikom predstavljanja akademije naglasio je da postoje ogranci akademije u velikom broju zemalja na prostoru celog sveta, te da je MIANU jedina akademija koja ima i kolektivne članove. „Nama je velika čast što je Univerzitet Privredna akademija postao kolektivni član MIANU, jer je ovaj univerzitet prepoznat kao jedan od lidera u oblasti obrazovanja.“- rekao je prof. dr Vladica Ristić.