Završna svečanost ,,Dani informatike u školama Vojvodine 2019’’

Na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu 18.12.2019. godine održana je završna svečanost „Dani informatike u školama Vojvodine 2019" na kojoj je dodeljena prestižna nagrada, plaketa „Prof. dr Stjepan Han" Elektrotehničkoj i građevinskoj školi ,,Nikola Tesla’’ iz Zrenjanina, najuspešnijoj školi u promociji i primeni informacione tehnologije.

„Dani informatike u školama Vojvodine" je manifestacija koja se realizuje po trinaesti put u osnovnim i srednjim školama u AP Vojvodini pod pokrovitelјstvom Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice i Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment - FIMEK. Organizator i realizator ove manifestacije je Centar za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike. Plaketa „Prof. dr Stjepan Han" se dodelјuje svake godine najbolјoj školi iz oblasti informatizacije škola u Vojvodini. Istovremeno u okviru ove manifestacije nagrađene su i škole, nastavnici i učenici koji su u određenim aktivnostima postigli izvanredne rezultate u ovoj godini. Cilј ovog projekta je da podstakne proces informatizacije nastave u školama Vojvodine kao i da se popularišu nove tehnologije u školskim nastavnim i vannastavnim aktivnostima.

U ime Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu prisutne je pozdravio dekan Fakulteta, prof. dr Dragan Soleša, koji je istakao da je manifestacija ,,Dani informatike u školama Vojvodine’’ od velikog značaja za FIMEK, s obzirom da se na FIMEK-u obrazuju diplomirani i master informatičari kao i doktori nauka iz oblasti elektrotehnike i računarstva. U svom obraćanju prof. dr Dragan Soleša, istakao je da je informatika jedna od najznačajnijih oblasti, koja nudi siguran posao i budućnost mladima kako u zemlji tako i u inostranstvu. Takođe, prof. dr Dragan Soleša naglasio je značaj informatizacije u školama, kao i motivisanje mladih, kroz afimaciju i nagrađivanje najuspešnijih, da nastave da rade na sebi i svom obrazovanju.

Prof. dr Slobodan Popov, autor projekta  i predsednik Centra za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike koji ove godine slavi 20 godina postojanja je naglasio da bez podrške Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice i Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment koji otvara vrata svim dobrim idejama u doprinosu nauke i obrazovanja, Centar ne bi opstao sa uspehom i visokim rezultatima dugi niz godina. Jasmina Pastonjicki, predsednica žirija je istakla da i pored problema sa kojima se osnovne i srednje škole susreću koji se odnose na manjak opreme i sredstava, nastavnici i mentori i dalje pronalaze motivaciju i entuzijazam da svoje učenike pripreme za ovo takmičenje, na kojem dugi niz godina beleže visoke rezultate.

Prof. dr Ilija Ćosić, dugogodišnji i cenjeni gost manifestacije se obratio prisutnima i približio lik i delo prof. dr Stjepana Hana po kome prestižna plaketa koje se dodeljuje na manifestaciji nosi ime. Brojnim nagrađenim školama, nastavnicima i učenicima dodeljene su prigodne nagrade za postignute rezultate u različitim kategorijama: školski vebsajt, najviše poslatih radova, rad na interaktivnim tablama, realizacija stručnog usavršavanja, razvoj obrazovnih softvera, oblast robotike, oblasti informatike, inovacije itd.

dani-informatike 01
dani-informatike 02