UNIVERZITET PRIVREDNA AKADEMIJA U NOVOM SADU DOBITNIK VELIKOG ŠAMPIONSKOG PEHARA NOVOSADSKOG SAJMA ZA VISOK KVALITET OBRAZOVANJA

Na Međunarodnom sajmu obrazovanja „PUTOKAZI”, petnaestom po redu, koji se održao 4. i 5. marta 2020. godine na Novosadskom sajmu, po četvrti put su uručena priznanja najboljim vaspitno-obrazovnim ustanovama, među kojima se kao nosilac Velikog šampionskog pehara Novosadskog sajma za visok kvalitet obrazovanja istakao Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu.

Veliki šampionski pehar Novosadskog sajma za visok kvalitet obrazovanja koji je dodeljen Univerzitetu Privredna akademija u Novom Sadu predstavlja još jedno priznanje koje potvrđuje posvećenost rukovodstva i stalno unapređivanje Univerziteta, kao i svih fakulteta koji se nalaze u njegovom sastavu. Procenu kvaliteta obrazovnih institucija izvršila je međunarodna komisija, te je na osnovu ukupnih rezultata ocenjivanja Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu osvojio Veliki šampionski pehar Novosadskog sajma za visok kvalitet obrazovanja.

Veliki šampionski pehar rektoru Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu prof. dr Marku Cariću uručio je potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice Mihalj Njilaš i Slobodan Cvetković, generalni direktor Novosadskog sajma.

Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu dobitnik je i pet Velikih zlatnih medalja za kvalitet obrazovanja. Medalje su dobili: Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu, Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu, Stomatološki fakultet u Pančev, Farmaceutski fakultet, Novi Sad i Fakultet za evropske pravno - političke studije.