Na Univerzitetu Privredna akademija u Novom Sadu održan sastanak sa predstavnikom Univerziteta u Mariboru

U svečanoj sali Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu 27.09.2017. godine održan je sastanak povodom uspostavljanja saradnje Univerziteta Privredna akademija i Univerziteta u Mariboru.

Sastanku su prisustvovali predsednica Saveta Univerziteta Privredna akademija, prof. dr Marijana Carić, prof. dr Dragan Ilić, koordinator za međunarodnu saradnju i prof. dr Jereb Borut, prodekan za kvalitet i međunarodnu saradnju na Fakultetu za logistiku, Univerziteta u Mariboru.

Prof. dr Marijana Carić je pozdravila gosta, a zatim predstavila aktivnosti koje se realizuju na Univerzitetu Privredna akademija, i koje se tiču saradnje sa drugim visokoškolskim ustanovama u zemlji i inostranstvu, partnerskim projektima i naučnoistraživačkom radu.

Prof. dr Jereb Borut je doktorirao u oblasti računarstva na Univerzitetu u Ljubljani. Studirao je, a kasnije kao pozvani profesor i predavao na Državnom Univerzitetu u Oregonu. Nakon povratka u Sloveniju, proveo je skoro dve decenije radeći kao konsultant, menadžer u kompanijama i u javnom sektoru u oblasti optimizacije poslovanja. Trenutno je profesor na Fakultetu za logistiku u Celju, bavi se upravljanjem rizikom, IT sigurnošću, standardizacijom i zakonodavstvom. Profesor je govorio o prednostima studiranja na Fakultetu za logistiku, modelu studija 3+2 i mogućnostima razmene studenata koji su na doktorskim studijama. Doktorandima se takođe pruža prilika da apliciraju za stipendiju preko Ersamus plus programa i na taj način završe doktorske studije na Fakultetu za logistiku, Univerziteta u Mariboru. Naglasio je da studenti već na trećoj godini osnovnih studija, u velikom procentu nalaze zaposlenje, jer tržište rada beleži porast potrebe za ovim profilima, kako u samoj Sloveniji, tako i u zemljama Evropske unije.

Najavljena saradnja, pored razmene studenata doktorskih studija, između Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu i Univerziteta u Mariboru, kako prof. dr Dragan Ilić ističe, omogućiće zajednički rad na jačanju akademskih referenci i rad na idejama za EU projekte.

maribor-01
maribor-02